SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerruska 5075683
*
nr 507 5683
Sockerruska
+ salt och pepparkar, pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2008
kl 17:06:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 18:33:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter salt och pepparkar silver sockerruska ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Sockerruska
nr 507 5683
Sockerruska
+ salt och pepparkar, pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 18:33:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter salt och pepparkar silver sockerruska ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41